Reference zákazníků

Na českém trhu jsou vozíčkářům k dispozici sedáky z různých materiálů a jejich kombinací. V mé praxi mi ale především v případě uživatelů se svalovými stranovými dysbalancemi, které způsobují patologické postavení pánve, chybí sedák, který bych mohla vytvarovat individuálně pro každého uživatele a dosáhnout potřebné korekce pánve, a tím i postavení páteře. Sedák Libella Seat Varia mohu nastavit přesně podle potřeb uživatele a následně jej kdykoli přenastavit.

Zdenka Faltýnková

Zdenka Faltýnková

fyzioterapeutka, ergoterapeutka,
specialistka na zdravé sezení na vozíku

Libella Seat Varia mi velice ulehčil fungování na vozíku. Jako největší přínos vnímám úpravu proti otlakům, oproti jiným sedákům oceňuji váhu a nastavení na míru vzhledem k problémům klienta.

Jiří Jirásko

Jiří Jirásko

kvadruplegik
na vozíku od roku 2003

Libella Seat Varia mi změnil život. Jsem stabilní v sedu, nemusím brát léky proti bolesti a většina mých zdravotních problémů zmizela.

Eliška Löblová

Eliška Löblová

DMO-spastická kvadruparéza
na vozíku od narození

Libella Seat Varia mi pomohl k lepšímu a vzpřímenému sedu, je prodyšný, lehký a vypadá moc dobře. Můj předchozí sedák jsem objednal přes internet za cenu srovnatelnou s Libella Seat Varia v dobré víře, že mi pomůže. Bohužel byl neprodyšný, jeho povlak dlouho schnul, musel jsem ho kvůli asymetrickému sedu vystlávat ručníky a rychle se prošoupal. V poměru cena/výkon jsem s novým sedákem moc spokojený. Skvělý je i vstřícný a profesionální přístup personálu firmy.

Miroslav Novotný

Miroslav Novotný

amputace dolních končetin
na vozíku od roku 2004

Sedák Libella Seat Varia, to je posezení! Kam až mi paměť sahá, pořád řeším korekci sedu a sedáky jsem vždy musela mít podložené dalšími klíny. Teprve Libella Seat Varia mám sestavený přímo pro mé tělo. Zmírnil mi bolest těla, nepřepadávám na stranu a nikde nic netlačí. Za precizní a důslednou práci i přátelský a zároveň profesionální přístup patří všem v Libelle obrovské díky. Bylo vidět, že jim opravdu jde o moje dobro.

Nina Křehotová

Nina Křehotová

spastická kvadruparéza
na vozíku od roku 2004

Na vozíku jsem od narození a mám těžkou skoliózu páteře. Od počátku se mi líbil jedinečný způsob výroby celého sedáku a brzy jsem si odvážela vlastní sedák na míru. Začátky nebyly jednoduché, protože Libella Seat Varia mě začal rovnat, bez bolesti to nebylo, ale vydržet se vyplatí. Proces, kdy se páteř, svaly i vnitřní orgány daly do pohybu, trval přibližně měsíc, a pak začaly lymfa, srdce i plíce fungovat mnohem lépe. Zlepšilo se mi dýchání i psychika. I když jsem „rovnací“ proces chtěla kvůli počátečnímu nepohodlí vzdát, jsem strašně ráda, že jsem vydržela, protože my, vozíčkáři, potřebujeme dobrý sedák, který nám zvýší kvalitu života. Sedět na Libelle je prostě super a můžu ji doporučit všema deseti.

Michaela Macnerová

Michaela Macnerová

paraplegička
na vozíku od narození

Moje celodenní fungování na vozíku je díky individuálnímu zaměření, nastavení jednotlivých segmentů dle mých potřeb a následné korekci sedu téměř bez bolesti. Libella Seat Varia doporučuji, protože mi zvýšil kvalitu sedu a jeho údržba je snadná.

Michal Matějíček

Michal Matějíček

kvadruplegie
na vozíku od roku 2010

Od narození mám DMO spastickou diparézu na levou stranu. Když nemám spasmy, Libella Seat mě srovná a díky němu mám kolena mírně od sebe. Jako největší výhodu vnímám výrobu individuálně a na míru mému zadečku :).

Soňa Augustýnová

Soňa Augustýnová

DMO spastická diparéza
na vozíku od narození

Na Libella Seat Varia vydržím déle sedět bez rizika otlaků. Nemusím se toho bát, což značně ulehčuje rozhodování u řady věcí. Výhodou je modulární konstrukce i zpětná vazba v podobě měření tlaku při zaměřování. Protože prevence je levnější, doporučuji jednoznačně každému, kdo se chce co nejlépe starat o své zdraví.

Štěpán Beneš

Štěpán Beneš

neurologické onemocnění

S Libella Seat Varia mám ve srovnání s jinými sedáky menší otlaky a lepší sezení. Několika lidem už jsem sedák doporučil.

Petr Oppenauer

Petr Oppenauer

kvadruplegie
na vozíku od roku 2004

Lehký a prodyšný sedák Libella Seat Varia mi umožnil aktivnější sed, díky kterému posiluji trup.

Marek Prudil

Marek Prudil

kvadruplegie
na vozíku od roku 2010

Libella Seat Varia bych doporučil těm, kteří se potýkají s vysokým rizikem vzniku dekubitů. Mně se díky němu snížil výskyt otlačenin a zarudnutí mého sedu. Získal jsem větší stabilitu a v neposlední řadě se mi s ním díky jeho lehkosti velmi dobře manipuluje při rozkládání vozíku do auta.

Vladimír Uhnavý

Vladimír Uhnavý

paraplegie
na vozíku od roku 2009

Když se na Libella Seat Varia posadíte, už nebudete chtít sesednout. Protože jsem zaměstnaný na plný úvazek, je pro mě dobrý sed strašně důležitý. Kvůli všem okolnostem úrazu jsem velmi citlivý na otlaky „sedací soupravy“. V Libelle mi sedák přizpůsobili sedák přímo na můj sed, nepálí mě hýždě, celkově sedím rovněji, a tak mi „zpříjemnili“ sezení na vozíku. Díky skvělému přístupu ergoterapeutky Veroniky Liďákové jsem se při měření a nastavování sedáku cítil velmi dobře. Z celého pracoviště vyzařovala profesionalita a zájem o věc.

Petr Třešňák

Petr Třešňák

paraplegie
na vozíku od roku 1993

Díky Libella Seat Varia se nebojím strávit delší dobu na vozíku. Oproti předchozímu sedáku na něm sedím víc přirozeně, trpím menšími bolestmi bederní i krční páteře. Je prodyšnější a při vyšších teplotách komfortnější. Také se mi s ním lépe přesouvá z vozíku na lůžko.

Eva Holubková

Eva Holubková

paraplegie
na vozíku od roku 2014

Přestože jsem si myslela, že některé věci podsedákem neovlivním, oceňuji, že díky individuálnímu přístupu a zpětné vazbě na možné zvýšení tlaku na konkrétním místě díky pressure mappingu bylo možné srovnat posturu sedu. Díky Libelle nemám zrotovaný trup a obě ramena jsou ve stejné výšce. Tím se ulevilo i dlouhodobě přetíženým svalům kolem lopatky.

Petra Veselá

Petra Veselá

kvadruplegie
na vozíku od roku 2008

S Libella Seat Varia se dá vydržet sedět delší dobu na vozíku bez ohrožení vznikem dekubitů.

Jiří Březina

Jiří Březina

kvadruplegie
na vozíku od roku 2010

Naprostá individualizace, to je výhoda Libella Seat Varia, nenajdete dva uživatele se stejným podsedákem. Díky tomu se úplně vyřeší problém špatného sedu.

Karel Danko

Karel Danko

paraplegie
na vozíku od roku 1996

Libella Seat Varia bych bez váhání doporučila, oceňuji možnost mít sedák vyrobený přímo pro mě na základě mých potřeb. Celý proces zaměřování a zkoušení proběhl profesionálně a především i příjemně. Vše bylo jasně předvedeno a zkonzultováno v příjemném a zcela bezbariérovém prostředí. Například stropní zvedák při zkoušení byl velkou pomocí. Díky tomu mám skvělý sedák na míru, který je vzdušný a dobře udržovatelný.

Iva Zemková

Iva Zemková

spinální svalová atrofie
na vozíku od roku 1989

Menší riziko dekubitů a lepší stabilita mi usnadňují život na vozíku. Oproti vzduchovým sedákům se Libella Seat Varia nemůže propíchnout a individuální nastavení je jednoznačná výhoda.

Martin Lukáš

Martin Lukáš

paraplegie
na vozíku od roku 2019

S Libella Seat Varia vydržím déle na vozíku, nepálí mě hýždě, mám vyrovnaný sed a spasticita se zmenšila. Největšími přínosy jsou pro mě možnosti korekce sedu a manipulace při sestavování. Děkuji celému týmu za profesionální a lidský přístup.

Libuše Niemkiewiczová

Libuše Niemkiewiczová

paraplegie
na vozíku od roku 2018

Individuální řešení a možnost zkoušení Libella Seat Varia vnímáme jako největší přínos. Protože náš syn nekomunikuje a nedokáže určit, kde ho něco tlačí, je pro nás práce s ergoterapeutem a podložkou snímající zatížení sedu při tvorbě sedáku obrovským přínosem. Sedák jsme pořizovali kvůli dekubitům a výrazně synovi pomohl. Libella Seat Varia je určitě výborná investice, vyzkoušeli jsme toho za dvacet let opravdu hodně a s takovýmto systémem jsme se setkali poprvé, individualizace a variabilita systému je dokonalá.

Zdeňka Ferbasová, matka Šimona Ferbase

Zdeňka Ferbasová, matka Šimona Ferbase

DMO - spastická kvadruparéza
na vozíku od narození

Díky Libella Seat Varia nedochází k vytáčení končetiny, které jsem měl u klasického sedáku, a také mám větší stabilitu sedu. Oceňuji úpravu dle individuálních potřeb klienta.

Tomáš Born

Tomáš Born

DMO
na vozíku od roku 2002

Přínosem Libella Seat Varia je výměna jednotlivých komponentů a pratelnost sedáku. Oproti jiným na něm mám lepší rozložení sedacích partií a tím i pohodlnější sezení.

Erik Čalkovský

Erik Čalkovský

DMO, triparetik
na vozíku od roku 2005

Oproti vzduchovým sedákům nemusím Libella Seat Varia lepit a hlídat tlak. Odpadá i „rovnání“ gelu jako u gelových sedáků. Mám teď na vozíku lepší posed.

František Vaníček

František Vaníček

paraplegik

Libella Seat Varia mi skvěle slouží a moc bych tímto chtěla poděkovat celému týmu Libella design za profesionální a nadstandardní přístup při sestavování sedáku na míru. Vydržím s ním delší dobu sedět na vozíčku a jsem vzpřímená. Vyrovnal mi rozdíl mezi atrofovanou končetinou a daleko lépe rozložená váha mi teď dovoluje volněji dýchat, než když jsem dříve seděla úplně nakřivo. Některým bolestem zad a vystřelování nervů do končetin se tím ulevilo a nejsou tak časté, tím pádem zvládnu za den více věcí a mohu tak být svobodnější jak v životě, tak i pohybu.

Adéla Marešová

Adéla Marešová

syringomyelie - tetraparetická forma, výhřez ploténky
na vozíku od roku 2021

Libella Seat Varia je oproti jiným sedákům pevnější a nekloužu po něm. Díky němu je můj život na vozíku snadnější.

Tomáš Krchov

Tomáš Krchov

lehká kvadruplegie
na vozíku od roku 2002

Libella Seat Varia mi stabilizoval pánev a zmenšil spasticitu do břicha a trupu. Oceňuji individuální sestavení dle parametrů a srovnání trupu v sedu.

Josef Koudela

Josef Koudela

kvadruplegie
na vozíku od roku 2002

Díky Libella Seat Varia sedím pohodlně, protože mě koriguje v sedu a nepadám tolik do strany. Jeho výhodou je jednoduchá údržba a možnost praní.

David Malý

David Malý

kvadruplegie, DMO
na vozíku od roku 2011

Ani po dlouhém sezení mě nebolí tělo a nemám strach, že by vznikl dekubit. Sedák mi svou pohodlností zpříjemnil denní fungování.

Štěpán Hyka

Štěpán Hyka

paraplegik
na vozíku od roku 2002

Přehrát video

Ve srovnání s mým předchozím sedákem je Libella Seat Varia lehčí. Přijde mi, že na něm sedím více vzpřímeně a rovně.

Jitka Burianová

Jitka Burianová

paraplegička
na vozíku od roku 2002

Přehrát video

Libella Seat Varia mě koriguje v sedu, lépe sedím, díky tomu mám i menší bolesti zad a na vozíku déle vydržím. Jsem přesvědčený, že to funguje.

Tomáš Potůček

Tomáš Potůček

paraplegik
na vozíku od roku 2000

Přehrát video

Jako největší přínos vnímám 3D tisk a „nekonečné" variace úpravy sedu na vozíku. Oceňuji (mimo jiné) jeho snadnou údržbu a praní sedáku v pračce.

Jan Holomoj

Jan Holomoj

kvadruplegik
na vozíku od roku 2005

Většinou jsem měla sedáky, které mi vůbec nevyhovovaly a měla jsem z nich bolesti zad. Libella Seat Varia mi vyhovuje a mám na něm lepší stabilitu.

Jana Novotná

Jana Novotná

roztroušená skleróza
na vozíku od roku 2012

Pro Libellu jsem se rozhodl, protože sedák je měkký, pruží a nepotím se na něm.

Pavel Šťovíček

Pavel Šťovíček

paraplegik
na vozíku od roku 2011

Přehrát video

Díky Libella Seat Varia mám pohodlnější a stabilnější sed na vozíku a se sedákem se mi snadno manipuluje.

Martin Votápek

Martin Votápek

paraplegik
na vozíku od roku 2015

Přehrát video

Velkou korekcí sedu s ohledem na křivou pánev mi Libella Seat Varia zásadním způsobem usnadnil fungování na vozíku.

Romana Těšinová

Romana Těšinová

paraplegička
na vozíku od roku 2002

Libella Seat Varia mi zvýšil komfort sedu. Jako hlavní výhody vnímám individuální přístup ke klientovi, variabilitu sedáku a jeho prodyšnost.

Vladimír Šovkoplas

Vladimír Šovkoplas

svalová dystrofie Duchenne
na vozíku od roku 2011

Oceňuji luxusní, vzdušný a dobře zpracovaný potah i podkladovou desku, která zamezuje ohnutí sedáku. Libella Seat Varia mi zajistil stabilní pevný sed a díky němu se mi za plného provozu podařilo doléčit počínající dekubit.

Daniel Bína

Daniel Bína

paraplegik
na vozíku od roku 1989

Vyzkoušel jsem již několik sedáků od různých výrobců, ale teprve Libella mi pomohla s korekcí sedu a cítím, že sedím více napřímený. Má také nižší hmotnost než mé předchozí sedáky.

Kamil Šnajdar

Kamil Šnajdar

paraplegik
na vozíku od roku 2002

Na vozíku se mi díky Libella Seat Varia lépe sedí a nepřepadávám do strany. Oceňuji jeho variabilitu, dobrou korekci pánve, prodyšnost a pratelnost všech komponentů.

Michal Prchlý

Michal Prchlý

myotonická dystrofie
na vozíku od narození

Díky pohodlnosti a měkkosti Libella Seat Varia vydržím na vozíku mnohem déle bez bolesti sedacích svalů. Velkou výhodou je možnost výměny pouze jedné části sedáku.

Jozef Suchý

Jozef Suchý

svalová dystrofie
na vozíku od roku 2003

Na Libelle oceňuji především precizní zaměření, skvělý osobní přístup a rychlou výrobu "na míru".

David Polák

David Polák

paraparéza
na vozíku od roku 2000

Od té doby, co používám Libella Seat Varia, nepociťuji tak silné křeče do páteře. Oceňuji sestavení dle individuálních potřeb každého z nás, zjištění skutečného stavu rizikových míst na těle a minimalizaci vzniku případných problémů.

Emil Demeter

Emil Demeter

DMO spastickodyskinetický syndrom
na vozíku od narození

Díky Libelle nemám při dlouhém sezení bolesti ani se nehroutím na jednu stranu. Na vozíku lépe sedím a mám i lepší pozici nohou na stupačkách.

Světla Hendrychová

Světla Hendrychová

kvadruplegička, DMO
na vozíku od narození

Gelové sedáky mi kvůli kalcifikacím přestaly vyhovovat, a tak jsem vyzkoušel Libella Seat Varia. Srovnal mi skoliózu páteře a odstranil otlaky na sedacích hrbolech a kyčelních kloubech. Vydržím tak sedět na vozíku delší dobu bez strachu z dekubitu.

Jaroslav Šanda

Jaroslav Šanda

paraplegik
na vozíku od roku 2003

Mé předchozí sedáky se vždy proseděly do důlku, proto jsem u Libelly uvítala pevnou desku, která není těžká a udrží tvar podsedáku. Oceňuji možnost odlišného nastavení pro každou stranu těla, výměny jakékoli součásti sedáku při opotřebení a praní sedáku v pračce.

Petra Ptáčníková

Petra Ptáčníková

tetraparéza
na vozíku od roku 2018

Díky Libella Seat Varia sedím rovně a stabilně. Oceňuji možnost sestavení s ohledem na zdravotní stav a postižení.

Rostislav Vyhnálek

Rostislav Vyhnálek

paraparéza
na vozíku od roku 2002

S Libella Seat Varia jsem velmi spokojená, ve srovnání s mými předchozími sedáky je sezení na Libelle nejkomfortnější. Po celých 20 let jsem měla velké bolesti i křeče v obou nohách. Bolesti se zmírnily a křeče skoro zmizely. Vyzdvihuji i příkladný a úžasný přístup všech z Libelly.

Hana Rousová

Hana Rousová

paraplegie dolních končetin
na vozíku od roku 2002

Na Libella Seat Varia oceňuji pevnou spodní desku a možnost vytvarování podsedáku přesně podle potřeb a zdravotních požadavků jednotlivce. Já mám díky tomu pevnější a jistější sed.

Marcela Strouhalová

Marcela Strouhalová

paraplegička
na vozíku od roku 2013

Libella Seat Varia mi zajišťuje větší stabilitu sedu a poskytuje zároveň dostatečnou ochranu proti dekubitům. Oceňuji ideální nastavení i v případě velmi specifických požadavků.

Jiří Bartoň

Jiří Bartoň

paraplegik
na vozíku od roku 2002

Sedák Libella mi zlepšil komfort sezení a vyrovnal sed díky částem vyrobeným na 3D tiskárně. Sedím pohodlně a nebolí mě záda.

Eva Novotná

Eva Novotná

roztroušená skleroza

V Libella design jsou schopní vyrobit sedák na kohokoliv. S mými atypickými rozměry sedu jsem měl velký problém sehnat kvalitní sedák. A zde se to povedlo. Díky individuálnímu a profesionálnímu přístupu všech z Libelly mám sedák, který mi koriguje sed, minimalizuje bolesti a až teď sedím rovně a vzpřímeně.

Stanislav Cimpa

Stanislav Cimpa

achondroplazie / paraplegie
na vozíku od roku 2009

Na sedáku Libella vydržím sedět mnohem déle a díky stabilizaci sedu pomocí komponentů z 3D tisku, která je oproti molitanovým vyplním mnohem stabilnější a vzdušnější, už mě tolik nebolí záda. Sedák je prodyšný, pohodlný a skvěle se s ním manipuluje při nakládání do auta.

Vít Kadlec

Vít Kadlec

paraplegik
na vozíku od roku 2009

Libella Seat Varia mi zlepšil úroveň sedu na vozíku a díky němu vnímám sed ve všech partiích.

Zdeněk Zezulka

Zdeněk Zezulka

kvadruparéza
na vozíku od roku 2001

Díky Libella Seat Varia vydržím určitě delší dobu na vozíku, aniž bych pociťoval únavu nebo nějaké problémy spojené se sezením. Oproti jiným sedákům je výhodou individuální zaměření a sestavení dle potřeby vozíčkáře. Největším přínosem je prodyšnost a rychlá, bezproblémová údržba sedáku.

Luboš Uher

Luboš Uher

paraparéza
na vozíku od roku 2021

S Libella Seat Varia sedím konečně o trochu víc rovně než na původním sedáku z paměťové pěny, lépe se mi manipuluje s vozíkem a díky karbonové desce se do něj nepropadám. Oceňuji opakované zkoušky a nastavení přesně pro konkrétního člověka za cenu srovnatelnou s unifikovanými sedáky od ostatních firem.

Patrik Kreidl

Patrik Kreidl

kvadruplegik
na vozíku od roku 2011