Rock for people aneb můžu na fesťák vyrazit na vozíku?

28. 6. 2024

Jedná se o největší tuzemský hudební festival, který klade důraz právě na rockový žánr. Letos ho navštívilo 40 tisíc diváků a mezi nimi i nemalá skupina vozíčkářů.

Pokud máte rádi tento styl hudby a chtěli byste se s přáteli pobavit, nebojte se ani jako vozíčkář na takovou akci vyrazit. Naše ambasadorka Nina Křehotová byla letos na místě a sepsala pro vás krátkou recenzi, jak si na vozíku takovou akci užila.

Rock for People 2024

Rock for People 2024

Čtyři dny na letišti v Hradci Králové plné hudby, dobrého jídla, skvělé atmosféry a pohody. To je jeden z největších festivalů v České republice.

Díky Radce Hájkové a lidí kolem ní je tento festival dobře přístupný i pro lidi na vozíku. Na festivalu je několik stagí. U dvou největších jsou i vyvýšené plošiny pro vozíčkáře, aby viděli na podium.

Vyvýšená plošina pro

Vyvýšená plošina pro vozíčkáře na RFP

V areálu je i několik bezbariérových toi toi. Dokonce je v areálu i „bezbariérová zóna“ - stan, kde jsou lidi, kteří vám rádi s čimkoliv pomohou. Je možnost si tam odpočinout, schovat se před deštěm nebo před sluncem. Hned vedle stanu se dokonce nachází dvě bezbariérové splachovací toalety, včetně sprchy. No prostě úplná oáza.

Ve stanovém kempu je vyhrazeno několik míst pro vozíčkáře, které jsou blíž vstupu. A parkování pro vozíčkáře je ve VIP zóně.

„Nejnáročnější“ je cesta z parkoviště do areálu, která je poměrně dlouhá. Po trávě se to ještě dá, ale místy je to po štěrku s většími kameny a člověk tedy musí dávat pozor, „kam šlape“ a mákne si s asistentem trochu víc. Ale rozhodně to není nic, co by se nedalo zvládnout.

RFP je jeden z nejpřístupnějších festivalů, kde jsem zatím byla.

RFP 2024 pohledem vo

RFP 2024 pohledem vozíčkáře

Celou akci dělal Nině společnost náš sedák Libella Seat Varia, který byl navržen a vyroben přesně pro její potřeby.