Libella Ergo Ball - nezbytná pomůcka pro handicapované

10. 7. 2022

Lidé s handicapem se často potýkají i s problémy s úchopem, což může mít vliv na jejich schopnost provádět každodenní aktivity. Zhoršený úchop může ovlivnit nejen pracovní a osobní život, ale také zdraví a pohodu.

Zdravotní pomůcky (je to spíš kompenzační pomůcka) jako je Libella Ergo Ball nebo speciální nástroje, které zlepšují úchop, mohou být velmi užitečné. Fyzická terapie zaměřená na posílení svalů a zlepšení koordinace může být také účinná. Zajímá Vás, v čem je produkt značky Libella design tak vyjímečný?

Pomůcka nejen pro handicapované.

Ideální pro osoby se

Ideální pro osoby se zhoršeným úchopem pro úkony denní potřeby.

Omyvatelná a snadno udržovatelná pomůcka umožňuje trénink kognice (rozeznávání barev) i úchopu a díky důmyslně umístěným vnitřním magnetům, které jednotlivé míčky přitahují nebo odpuzují, lze trénovat i manipulační nebo silové aktivity. Využijete ji jako hračku pro rozvoj vašich nejmenších i jako pomůcku pro osoby s poruchou kognitivních funkcí či jemné motoriky nebo oslabením úchopové funkce ruky.

Hravá ergoterapeutická pomůcka pro všechny generace.

Běžný příbor, pero nebo zubní kartáček jednoduše zapíchnete do otvoru v pružné, ale pevné struktuře, která jej udrží, a zjednodušíte si tak hygienu či přípravu nebo konzumaci pokrmů. Do struktury zapíchnete i tužku a máte úchopovou pomůcku pro trénink psaní.


Libella Ergo Ball pomáhá posilovat svaly v rukou a prstech, což může být užitečné pro lidi s různými typy handicapu či postižení, jako jsou například Parkinsonova choroba, mozková obrna nebo artritida. Pomůcka také pomáhá s koordinací a jemnou motorikou.


Míčky jsou uloženy v bavlněném sáčku s jednoduchým přístupem, který umožňuje rozvoj manipulačních aktivit - vyndávání a ukládání z/do sáčku. Při zavazování sáčku bavlněnou tkaničkou přijde ke slovu jemná motorika a nácvik uzlování.

Říkáte si, že ergoterapeutickou pomůcku doma nevyužijete? Věříme, že s ní lze vymyslet ještě spoustu dalších aktivit. Liší se nejen barvou, ale i tuhostí, a je vhodná jako posilovací nebo antistresový míček. A to už se hodí, ne? A nebo si s její pomocí připněte vzkaz na ledničku a zapíchněte do ní tužku, ať máte vše pěkně pohromadě! K dispozici jsou varianty po 1, 3 nebo 6 ks. Každá z variant je umístěna v bavlněném sáčku.

Libella Ergo Ball je vyrobena pomocí 3D tisku z termoplastického elastomeru (TPE). Nárazuvzdorný, otěruvzdorný, zdravotně nezávadný materiál má dobrou chemickou odolnost a je odolný vůči teplotním rozdílům. Sáček i tkanička jsou vyrobeny ze 100% bavlny.

Libella design zjednodušuje život handicapovaným.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně našich produktů se na nás neváhejte obrátit a nezapomeňte nás sledovat na našich sociálních sítích, aby Vám žádná novinka ze světa Libella design neunikla.