Léto na vozíku

27. 7. 2023

I na kolečkách je možné si užívat léto na maximum.

Ať už s radostí a vytrvalostí objevujete nová místa, či dáváte přednost osvědčeným trasám, nezapomínejte na obezřetnost. Tvorba dekubitů, nadměrné pocení či úrazy při častých přesunech z vozíku/na vozík, dokáže v létě potrápit dvojnásob.

Máte naplánovány zbylé letní dny do detailů?

V posledních letech se Česká republika výrazně snaží zlepšovat dostupnost bezbariérových stezek a prostředí pro vozíčkáře a lidi s omezenou pohyblivostí.

Kdybychom mohli vybrat pár známých a velmi oblíbených míst v Čechách i na Moravě, s bezbariérovým přístupem, byly by to:

 • Pražský hrad a jeho okolí, včetně katedrály sv. Víta a krásných zahrad
 • Národní park České Švýcarsko s bezbariérovou stezkou Gabrielina stezka
 • ZOO a Zámek Zlín Lešná je plně bezbariérově řešená zoo
 • Národní park Krkonoše s bezbariérovými stezkami a rozhlednou na Sněžku
 • Svatý Kopeček u Olomouce s bezbariérovou cestou a klášterem
 • Zámek Hluboká nad Vltavou s přístupnými zahradami a nádvořím
 • Špilberk v Brně s bezbariérovými prohlídkami
 • Kroměřížská zahrada UNESCO a její bezbariérové trasy
 • Lednicko-valtický areál s bezbariérovými stezkami a zámeckými parky
 • Luhačovice s bezbariérovými lázeňskými parky
 • Národní park Podyjí s bezbariérovou stezkou v Kraví hoře
 • Kostel Nanebevzetí Paní Marie v Neratově, který okouzlí svou jedinečnou prosklennou střechou

Tento malý výčet ani minimálně nepokrývá všechny krásy naší země a v případě, že jste objevovatelé, navštivte hodnotný článek Kudy z Nudy anebo kalendář akcí na Vozejkově, pro (nejen) letní inspiraci.


Kostel Nanebevzetí P

Kostel Nanebevzetí Panny Marie Neratov

A pokud rádi cestujete ve skupinách Sportovní klub vozíčkářů Praha nezná nudu. Téměř každý týden na vás čeká nabitý program, který pobaví outdoorové i indoorové nadšence. Stezku Českem může jít každý, které se každoročně účastníme jako dobrovolníci — asistenti vozíčkářů — nás letos zavedla do Orlických hor na handbiku. Přítomna byla tentorkát i ČT společně s Mirkem Vladykou, který trasu absolvoval na handbiku pro účely natáčení seriálu Stezka Českem.

Najdete tam i další akce jako potápěčské soustředění nebo badmintonové utkání. Zkrátka se SKVělou partou je o zábavu postaráno!

Pro naše moravské přátele máme tip na organizaci Trend Vozíčkářů Olomouc, která pořádá celoročně sportovní i zábavné akce.

Připravili jsme si pro vás jednu letní akci!

V případě, že máte již jasné plány, ale cesty autem jsou pro vás strašákem, zabalte si na cesty nejlepšího pomocníka Libella Seat Mono. Měkký a pohodlný podsedák vám cestu zpříjemní a vy vyrazíte třeba i na cestu napříč českem v maximálním pohodlí.

Na handbike nezapomeňte zabalit oblíbený sedák každého sportovce Libella Seat Active - pokud jej namočíte, jednodušše vyklepete vše, do poslední kapky a hodit se bude i do wellness. Libella Seat Active vodu miluje, ale zároveň i ví, jak se jí dokonale zbavit.

A jelikož právě v letních měsících pozorujeme zvýšený zájem o sportovní sedák Libella Seat Active, přichystali jsme si pro vás na něj 10% slevu. Stačí zadat KÓD "LETNISVEZENI" při dokončování objednávky a sleva je vaše.

Akce je časově omezena a to od 2. 8. 2023 do 12. 8. 2023. Tak ji nezmeškejte. 

A pokud vás chytne letní přeháňka, buďte připraveni s "pláštěnkou" Libella Seat Protect, kterou jednodušše zajistíte posezení v suchu. Nadbytečné pocení či deštík chrání váš sedák od jakékoliv vlhkosti.

Přejeme vám krásné letní dny, plné dobrodružství a nezapomenutelných zážitků.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně našich produktů se na nás neváhejte obrátit a nezapomeňte nás sledovat na našich sociálních sítích, aby Vám žádná novinka ze světa Libella design neunikla.